Raport z badań dostępny jest pod linkiem:

Dożynki 2016 - raport z badań

Projekt „Dożynki 2016 – wymiar lokalny i ponadregionalny” miał na celu zbadanie i komparatystyczną analizę przygotowania, organizacji i przebiegu współczesnych dożynek, jako znaczącego, oddolnego zjawiska kultury współczesnej wsi, który łączy w sobie aspekt kulturowy, społeczny, polityczny i religijny.

Badania prowadzone były na terenie województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego i łódzkiego. Obejmowały one kwerendę, badania terenowe, a następnie analizę 6 pogłębionych studiów przypadku oraz łącznie 18 wydarzeń dożynkowych w 3 województwach oraz Dożynek Prezydenckich w Spale.

Efektem badań było opracowanie raportu ukazującego dynamikę, charakter zjawiska, zawierającego wnioski i rekomendacje z badań oraz jego publikacja w internecie na prawach wolnej licencji.

Opracowanie raportu: Andrzej Białkowski, Anna Weronika Brzezińska, Marta Derejczyk, Karolina Dziubata, Damian Kasprzyk, Anna Kurpiel, Marta Machowska, Ilona Majewska, Ewa Mielcarek, Joanna Paliwoda-Szubańska, Mikołaj Smykowski.

Opracowanie graficzne: Iwona Jarosz (iwonajarosz.tumblr.com)

dozynki_raport_okladka_2016_preview-01.jpg