Projekt ma na celu uporządkowanie i zewidencjonowanie - w tym wprowadzenie do baz danych - oraz bezpłatne udostępnienie zasobu archiwalnego Fundacji Ważka, gromadzonego w ciągu ostatnich pięciu lat działalności fundacji w trakcie badań terenowych prowadzonych przede wszystkim na Dolnym Śląsku, dotyczących tradycji i historii regionu.

Zadanie zostało sfinansowane w 87,93% ze środków publicznych w formie dofinansowania w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Wspieranie działań archiwalnychw zakresie niepaństwowego zasobu archiwalnego 2016 - priorytet digitalizacja, organizowanego przez Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.

"Archiwum społeczne Fundacji Ważka"