Projekt ma na celu uporządkowanie i zewidencjonowanie - w tym wprowadzenie do baz danych - oraz bezpłatne udostępnienie zasobu archiwalnego Fundacji Ważka, gromadzonego w ciągu ostatnich pięciu lat działalności fundacji w trakcie badań terenowych prowadzonych przede wszystkim na Dolnym Śląsku, dotyczących tradycji i historii regionu.

Zadanie zostało współsfinansowane ze środków publicznych w formie dofinansowania w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Wspieranie działań archiwalnych 2018. Nabór II, organizowanego przez Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.

Archiwum społeczne Fundacji Ważka 2018
archiwum projektu jest na razie puste