Projekt ma na celu uporządkowanie i zewidencjonowanie - w tym wprowadzenie do baz danych - oraz bezpłatne udostępnienie zasobu archiwalnego Fundacji Ważka, gromadzonego w ciągu ostatnich pięciu lat działalności fundacji w trakcie badań terenowych prowadzonych przede wszystkim na Dolnym Śląsku, dotyczących tradycji i historii regionu.

Zadanie zostało współsfinansowane ze środków publicznych w formie dofinansowania w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Wspieranie działań archiwalnych 2018. Nabór II, organizowanego przez Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.

Archiwum społeczne Fundacji Ważka 2018