Aktualności O Fundacji Projekty Wydawnictwa Kontakt Znajdź nas na FB!Znajdź nas na SoundCloud!Zbiory DAT
menu
AktualnościO FundacjiProjektyWydawnictwaKontaktZbiory DAT

"Odkrywki: sztuka i działanie w terenie" to projekt Fundacji Ważka realizowany w trzech szczególnych dla nas miejscach: Oleśnicy, Lądku-Zdroju i Gierałtowie, gdzie w przeciągu ostatnich kilku lat rozpoczęłyśmy działania w terenie: warsztaty, badania, akcje animacyjne.

Program warsztatów odkrywkowych zbudowany został z dwóch modułów: na pierwszy – wakacyjny – składają się spacery etnograficzne, działania artystyczne w plenerze, warsztaty poświęcone pamięci i tożsamości, w drugim – jesiennym zaplanowano pracę warsztatową wokół przestrzeni, przedmiotów, fotografii i ludzi.

Praca z dziećmi i młodzieżą opierała się na lokalnych zasobach i źródłach, służyła poznaniu regionu, dziedzictwa i kultury z perspektywy mieszkańców tychże miejscowości. Zwieńczeniem projektu były filmy: dokumentalny: "Gierałtów" i animowany "Początek. Historia Lądka-Zdroju" oraz książeczka "Odkrywnik oleśnicki" współtworzone przez dzieci, których premiera odbyła się podczas uroczystych spotkań zorganizowanych wspólnie z lokalną społecznością.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury "Kultura-Interwencje 2017".

"Odkrywki - sztuka i działanie w terenie"
Warsztaty w GierałtowieWarsztaty w Lądku ZdrojuWarsztaty w Lądku-ZdrojuWarsztaty w OleśnicyWarsztaty w OleśnicyWarsztaty w OleśnicyWarsztaty w OleśnicyWarsztaty w OleśnicyWarsztaty w OleśnicyWarsztaty w OleśnicyWarsztaty w OleśnicyWarsztaty w OleśnicyWarsztaty w OleśnicyWarsztaty w OleśnicyWarsztaty w Oleśnicy
Nasze strony korzystają z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.