W skład zasobu wchodzą materiały zgromadzone w wyniku projektu badawczego Fundacji „Dożynki 2016. Wymiar lokalny i ponadregionalny" realizowanego w roku 2016 na terenie województw dolnośląskiego, wielkopolskiego oraz łódzkiego. Zbiór obejmuje materiały badawcze zebrane podczas badań terenowych (nagrania audio rozmów z osobami zaangażowanymi w organizację dożynek, dokumentację cyfrową archiwalnych zdjęć i kronik wykonaną w trakcie kwerend), dokumentację fotograficzną, audio i wideo wykonaną podczas sześciu studiów przypadku, a także dokumentacje fotograficzną, nagrania audio i wideo wykonane w trakcie przebiegu wydarzeń dożynkowych obejmującą m.in. zdjęcia wieńców i dekoracji dożynkowych, pieczywa obrzędowego, samego obrzędu, przebiegu święta a także przestrzeni, w której odbywają się uroczystości. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Link do zasobu w systemie OSA: https://osa.archiwa.org/zbiory/PL_1027_4

Dożynki