Zapraszamy na wieczór z teatrem i muzyką w Domu Ludowym w Ocicach!

26.11.2022 r.
g. 17:00
Dom Ludowy w Ocicach, Ocice 54B
Wstęp wolny [więcej »]

[zwiń «] Spotkanie rozpocznie pokaz spektaklu dokumentalnego “Bliskie ballady i dalekie romanse” w reżyserii Anny Wieczorek, Marty Wiśniewskiej i Jakuba Tabisza w ramach projektu „Teatr na faktach” Instytutu Grotowskiego. Autorzy spektaklu oparli scenariusz na treści ballad Adama Mickiewicza, pieśniach tradycyjnych oraz opowieściach zarejestrowanych m.in. w Ocicach.

Po spektaklu rozpocznie się część towarzysko-muzyczna organizowana przez Zespół Śpiewaczy z Ocic oraz Dolnośląską Szkołę Tradycji. Gościć będziemy również Zespół Regionalny "Wilamowice" z Wilamowic k. Bielska-Białej. Spotkanie będzie okazją do bliższego poznania się, wspólnego śpiewu oraz nauczenia się podstaw kilku tańców.

Organizatorzy: Fundacja Ważka, Stowarzyszenie Wilamowianie, Instytut Grotowskiego, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie

Projekt został zrealizowany przy współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Akademia Kolberga 2022 prowadzonego przez Forum Muzyki Tradycyjnej oraz Pracownie Muzyki i Tańca Tradycyjnego. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronem medialnym jest muzykatradycyjna.pl

Spektakl dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

28.png