Aktualności O Fundacji Projekty Wydawnictwa Kontakt Znajdź nas na FB!Znajdź nas na SoundCloud!Zbiory DAT
menu
AktualnościO FundacjiProjektyWydawnictwaKontaktZbiory DAT
01.09.2022

W drugą niedzielę września zapraszamy do parku w Dobroszycach na koncert legendarnego wrocławskiego zespołu Małe instrumenty. Przed koncertem spotykamy się na plenerowych warsztatach wokół książek, ilustracji i Dobroszyc oczywiście.wstęp na wydarzenie jest wolny. [więcej »]


[zwiń «] Na Bookowisko zaprosiliśmy Agatę Romaniuk, autorkę serii książek Kocia szajka, o przygodach kotów rozwiązujących zagadki kryminalne. Razem z kotami detektywami poznamy tajniki kociej jogi, a także wykonamy kocie maski. Zabierzcie swoje Kocie szajki, autorka obiecała wpisać dedykacje do książek wszystkim fanom kotów z Cieszyna. (g. 16:00-17:00)

Koniecznie zabierzcie ze sobą koszulki, bluzy, worki na kapcie w jasnych kolorach. Na warsztatach z sitodruku z Zuzą Tokarską (Odpodszewki) będziecie mogli wykonać autorski nadruk na bawełnianych tkaninach. Dla pierwszych uczestników przygotowaliśmy bawełniane torby! (g. 15:00-17:00)

Przez cały czas trwania Bookowiska razem z Anią Kaźmierak pracować będziemy nad stworzeniem ogromnej, wspólnej ilustracji przedstawiającej dobroszycki pałac w otoczeniu starych drzew z pałacowego ogrodu i pól kwitnącego lnu. Do jej wykonania użyjemy ciekawych technik i fajnych materiałów: marblingu, grafiki styropianowej i sparyowania przy użyciu szablonów. (g. 14:30-17:00)

O 17:00 Koncert dla małych i dużych legendarnej wrocławskiej formacji Małe instrumenty. Do tworzenia muzyki używają tylko i wyłącznie małych instrumentów – profesjonalnych instrumentów niewielkich rozmiarów, dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych, własnych konstrukcji grających i całej masy drobiazgowych przedmiotów wydających dźwięki. (g. 17:00-18:30)

Wydarzenie jest częścią projektu „Dobroszycki poczytajnik” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025, w ramach Kierunku interwencji 4.1. „BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność”.

[zwiń «]
bookowisko_net-10.jpg
Nasze strony korzystają z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.