17.09.2018

W ostatnią niedzielę razem z Beatą Maciejewską i Oleśnickim Domem Spotkań z Hisotrią zwiedzaliśmy zakamarki Oleśnicy. Spacer odbył się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

[zwiń «] Udało nam się zajrzeć do Bramy Wrocławskiej, dawnej synagogi, cerkwi, zamku książęcego a także odkryć tajemnice oleśnickiej bazyliki. Zajrzeliśmy do absolutnie unikatowej biblioteki łańcuchowej i krypty Wirtembergów. Przespacerowaliśmy się obok zabytkowego domu strzeleckiego oraz budynków sądu, poczty, I lieceum Ogólnokształćacego im. Juliusza Słowackiego oraz więzienia. Oprowadzała nas Beata Maciejewska.

Zdjęcia autorstwa Mieczysława Michalaka / Agencja Gazeta publikujemy dzięki uprzejmości  autora.

Spacer był częścią projektu "Oleśnickie memory" realizowanego ze środków Narodowego Instytutu Dziedzictwa w ramach programu "Wolontariat dla dziedzictwa" przy udziale środków miasta Oleśnica.

[zwiń «]
7.jpg