Maria i Zygmunt Wolakowie, Pradziad z Ukrainy

PMaria i Zygmunt Wolakowie są małżeństwem, w chwili przeprowadzenia wywiadu mieszkali w Raszówce od ok. 7 lat. Oboje pochodzą ze wchodu (tereny dzisiejszej Ukrainy), pan Zygmunt z województwa wołyńskiego. Pani Maria urodziła się w 1941 r., pan Zygmunt w 1936 r. Oboje opowiadają niezwykle ciekawe historie zarówno rodzinne (dziadek pana Zygmunta brał udział w powstaniu styczniowym), jak i biograficzne związane m.in. z rzezią wołyńską lub przesiedleniem do powojennej Polski. Oboje lubią śpiewać i chętnie śpiewali. Pani Maria należała do zespołu „Leśne Echo” z Raszówki.

Pan Zygmunt zmarł niedługo po naszym spotkaniu.

Link do zasobu w serwisie OSA: https://osa.archiwa.org/serie/PL_1027_1_78

PL_1027_1_78_2_2 - Maria i Zygmunt Wolakowie, Pradziad z Ukrainy.jpg